education · italyada mutfak kursları · italyanca

ALMA mutfak kursu

Uluslararası ‘İtalyan Mutfağı Okulu’ olan ALMA Mutfak Kursu, İtalyan yemekleri, içecekleri ve ikram sektöründe dünyanın önde gelen eğitim ve öğretim merkezi olarak tanınmaktadır.

alma-foto2.jpg

Colormo’nun Ducal Sarayı’ndaki Food Valley’in kalbinde yer alan Alma Mutfak Kursu, 2015 yılında Unesco tarafından gastronominin yaratıcı kenti ilan edilen Parma’ya birkaç kilometre uzaklıkta bulunuyor.

alma-foto.jpg

Okul, 20’den fazla öğretmen ekibiyle, 7 eğitim odası, 2 pasta mutfağı, 1 adet eğitim restoranı, 4 demo odası ve öğrencilere erişim imkânı sağlayan bir kütüphane dahil olmak üzere 5000 metrekarede 120’nin üzerinde aşçı ve akademisyenle işbirliği içindedir.

ALMA FOTO.jpg

İtalyan Aşçılık Programı (temel seviye)
Temel pişirme teknikleri, yöresel italyan mutfağı, italyan şarapları ve italyan gastronomisine odaklı dersler işlenir. Bu programa katılım için daha önceden deneyiminiz olması gerekmiyor.

alma-sarap.jpg

İtalyan Aşçılık Programı (ileri seviye)
İleri seviye aşçılık eğitimi iki aşamadan oluşur, 8 hafta teorik ve pratik derslerden sonra 4 aya kadar restoran veya bir otelde staj yaptırılır. Bu program ileri seviye olduğundan dolayı, katılım için deneyim şartı aranmaktadır.

alma-sarap1.jpg

İtalyan Modern Pastacılık Programı 
Bu programın ilk üç haftasında, öğrenciler temel pastacılık tekniklerini öğrenir, takip eden altı hafta boyunca modern pastacılık sanatını öğrenmek için ileri teknik dersleri görürler.

alma-sarap2.jpg
Devam eden süreçte ise katılımcılar, ‘İtalyan Pastacılık’ sektörünü en iyi temsil eden ünlü pastane şefleri rehberliğinde İtalya’da bir pastane, restoran veya otelde üç aya kadar staj yaparak öğrendiklerini pekiştirme fırsatı bulurlar.

alma-sarap4.jpg

Programların eğitim dili ingilizcedir.
*Başvurular kurs başlangıcından en geç 90 gün öncesine kadar yapılmalıdır.

Programların tarihleri, başvuru şartları ve detayları hakkında daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz; 0212 347 47 13 – bilgi@pianeta-italia.com

Cevap yazmak ister misiniz?

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s