education · italyada üniversite · italyada master · italyada mimarlık kursu · italyada tıp kursları · italyada tıp kursu · Mimarlık · İtalya'da Yüksek Lisans · İtalyada Üniversite · İtalyada Master

İtalyan üniversitelerinde konsolosluk süreci

İtalyan üniversitelerine başvurularda konsolosluk dönemi başlamıştır, tüm öğrencilerimize duyurulur!

Konsolosluk süreci nedir:

İtalyan üniversitelerinde okumak için atlanmaması gereken bir prosedür olan konsolosluklara dosyaların eksiksiz teslim edilmesi bu işin en önemli kısımlarından biridir. 

İtalya’da eğitim almak isteyen öğrencilerin bağlı oldukları İtalyan Konsolosluklarına giderek resmi işlemlerini başlatmaları gerekmektedir.

 

italya_istanbul_baskonsoloslugu_h1537_4b8ba.jpg

 

 İtalya üniversite başvurusunun en önemli ayağı olan konsolosluk evrak teslimi Mayıs ayı itibariyle yoğunlaşmaya başlar. Bu dönemde öğrencilerimizin dilekçelerini doldurup, gerekli bilgilendirme ve yönlendirmeleri yaparak evrak teslimi sırasında sorun yaşamamaları için ekibimizle birlikte büyük bir özveriyle çalışıyoruz. 

Pianeta Italia konsolosluk hizmetleri nelerdir:

Öncelikle şunu belirtmekte fayda var, hiçbir öğrenci adına konsolosluğa evrak teslimi yapılamaz. Dolayısıyla öğrencinin hazırlanan dosyasını konsolosluğa bizzat kendisi götürerek teslim etmesi ve imza atması gerekmektedir. 

Biz Pianeta Italia olarak her sene olduğu gibi konsolosluk yoğunlukları artmadan öğrencilerimizin işlemlerini başlattık. İtalyan konsolosluğuna verilecek dosyaların hazırlanarak resmi dilekçelerinin doldurulması kısmında da destek verdiğimiz gibi İtalyan üniversitelerine başvuruları da yapmaya devam ediyoruz.

Bu sayede öğrencilerimiz İtalyan konsolosluklarında başvurularını hızlı ve sorunsuz bir şekilde tamamlıyorlar.

 Başvuruda bulunurken bu önemli adımı atlamamak ve profesyonel hizmetlerimizin tamamından faydalanmak için bize ulaşarak bu süreci sorunsuz bir şekilde geçirebilirsiniz.

Pianeta Italia iletişim bilgileri 

Telefon: 0212 347 47 13

Mail: bilgi@pianeta-italia.com

Cevap yazmak ister misiniz?

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s