education · italyada üniversite · italyada master · İtalya'da Lisans · İtalya'da Mimarlık · İtalya'da Yüksek Lisans · İtalyada Üniversite · İtalyada Master · İtalyada Tasarım Akademileri · ıed

IED Milano kampüsü

 Geçen hafta Türkiye temsilcisi olduğumuz IED’in Milano, Roma ve Barselona kampüslerini davetli olarak ziyaret etme fırsatımız oldu. Bu harika deneyim bizler için büyük önem taşıyor zira öğrencilerimizle paylaşacağımız bilgilerde çok faydası olacak.  

20180903_105712.jpg
IED Moda kampüsü ana giriş kapısı

 

 Okulun Milano’da 2 adet kampüsü var, moda kampüsü Navigli bölgesinde yer alıyor. Diğer tasarım kampüsüyle aralarında 25 dakikalık mesafe bulunuyor, dolayısıyla iki kampüs arası yürüyerek gidilebilecek yakınlıkta. Her iki kampüs de merkeze çok yakın bir lokasyonda yer aldığı için ulaşım konusunda sıkıntı yaşanmayacağını rahatlıkla söyleyebiliriz. 

20180903_105936.jpg

 Design ve görsel sanatlar fakültesi Duomo’ya yakın konumda bulunuyor. Komple bir sokak fakültelere ve öğrenci işlerine ayrılmış durumda. Öğrencilere burada kampüs hayatının izoleliğinden uzakta şehirle iç içe bir öğrenim hayatı sunuluyor.

 Okulda ses tasarım ve fotoğraf stüdyoları özellikle dikkat çekici. İster moda öğrencisi olun, ister tasarım öğrencisi bu fotoğraf stüdyosunu projeleriniz için kullanabiliyorsunuz. Bir tarafta moda çekimleri yapılırken aynı anda ve mekanda product design öğrencisi ürün çekimi yapabiliyor. Öğrenciler arasındaki iş birliği ve uyumu bu alanda çok rahat görebilirsiniz.

20180903_112213.jpg

Moda kampüsüyle ilgili notlar: 

 Moda sınıfları ve laboratuvarları öğrencilerin rahatlıkla çalışıp projelerini üretmelerine fırsat tanır. Moda, iletişim, pazarlama, aksesuar ve ayakkabı tasarım bölümlerinin hepsi iç içe olduğundan öğrenci moda tasarımından pazarlama yönetimine kadar bütün süreçlere hakim olarak mezun olur.

20180903_161756.jpg

Öğrencilere fotoğraflarda görüldüğü gibi çok fazla çalışma sınıfları ve atölyeler ayrılmış durumda. Proje teslim dönemindeki öğrencilerin bu sınıflarda sabahladıkları oluyormuş. 

20180903_112407.jpg
Öğrencilerin çalışma atölyesi

 

 Bu stüdyolar dışında ‘product design‘ laboratuvarlarında teknolojinin son halini görme fırsatı bulabilirsiniz. Son model 3D printer ve dijital modelizasyon araçlarını öğrenciler rahatlıkla kullanıp kendi projelerinin prototiplerini yaratma fırsatı buluyor.

 

20180903_165248
IED tasarım kampüsü dış alan

IED’in Milano tasarım kampüsünde bulunan bazı lisans programları:

 • Interior Design 
 • Product Design

Master programları:

 • Interior Design
 • Innovation, Strategy and Product Design 

 

20180903_142505.jpg
Öğle arasında yediğimiz enfes İtalyan makarnası

 

IED’in Milano moda kampüsü bazı lisans programları:

 • Fashion Design
 • Fashion Stylist
 • Fashion Marketing
 • Jewelry Design
 • Fashion Stylist & Communication
 • Fashion Marketing & Communication

Master programları:

 • Fashion Design
 • Fashion Marketing 
 • Fashion Communication & Styling 

 

 *IED’in düzenlediği lisans ve master burs yarışmalarını sayfamızdan güncel olarak takip edebilirsiniz.

 IED resmi Türkiye temsilcisi olarak başvuru ve kayıtlar tarafımızdan takip edilmekte olup, danışmanlık hizmeti ücretsiz olarak verilmektedir. 

Pianeta Italia iletişim bilgileri

0212 347 47 13 – bilgi@pianeta-italia.com

 

 

Cevap yazmak ister misiniz?

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s