education · vita-salute san raffaele · İtalya'da Lisans · İtalya'da Tıp · İtalya'da Yüksek Lisans · İtalyada Üniversite · İtalyada Master

Vita-Salute San Raffaele Üniversitesi

  Dünya’nın en saygın tıp okullarından biri olan San Raffaele’nin geçtiğimiz dönem temsilciliğini almıştık. Oldukça talep olduğunu gördüğümüz bu okulu sizlerin de yakından tanıması için kısaca anlatalım.

 Vita-Salute San Raffaele Üniversitesi, Psikoloji bölümü ile 1996 yılında açıldı, kısa bir süre sonra (1998) tıp ve ardından felsefe dersleri verilmeye başlandı. Üniversite, kurulduğu günden bu yana eğitim ve araştırma alanında her yönden güçlü bir entegrasyon ile karakterize edilerek büyümeye ve gelişmeye günümüze kadar devam etmiştir.

 

Ateneo-Panorama-unisr.jpg

 

  Vita-Salute San Raffaele, İtalya’nın önemli eğitim ve araştırma üniversitelerinden biridir. Kalp rahatsızlıkları, kanser gibi birçok hastalık için araştırma imkanı sunan ve çok çeşitli hastaları görme şansına sahip olacağınız büyük ve donanımlı bir üniversite olan San Raffaele, İtalya’daki en iyi akademik kurumlardan biri olarak özellikle tıp eğitimi alanında bir referans noktası olmuştur. 

 

vita-salute-san-raffaele-university-3.jpg

 Tıp fakültesinin tesisleri son teknolojik ürünlerle donatılmıştır ve aynı alanda önemli bir etkileşime ev sahipliği yapmaktadır. Tıp öğrencileri kampüste bulunan son teknoloji laboratuarları kullanarak hemşirelik, psikoloji, fizyoterapi, biyoteknoloji ve felsefe gibi bölümlerde eğitim alan diğer öğrencilerle tanışma fırsatı bulurlar. 

*Vita-Salute San Raffaele Üniversitesi’ndeki MD programı, Dünya Sağlık Örgütü, İngiliz Genel Tıp Konseyi ve ABD Yabancı Tıp Mezunları Eğitim Komisyonu (ECFMG®) tarafından tanınmaktadır.

 San Raffaele, Milan – Medicine and Surgery bölümü 6 yıl sürer, eğitim dili İngilizce, yıllık okul ücreti ise 20.140,00 euro’dur.

 San Raffaele başvuruları, takibi ve danışmanlık hizmeti tarafımızdan ücretsiz olarak verilmektedir. Pianeta Italia, üniversitenin resmi Türkiye temsilcisidir, tüm sorularınızı  bize aşağıdaki iletişim kanalları aracılığıyla ulaştırabilirsiniz.

Pianeta Italia, İtalya’da Eğitim

Tel: 0212 347 47 13
e-mail: bilgi@pianeta-italia.com

Cevap yazmak ister misiniz?

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s