education

ALMA Mutfak Kursları

Uluslararası İtalyan Mutfağı Okulu olan ALMA, İtalyan yemekleri, içecekleri ve ikram sektöründe dünyanın önde gelen eğitim ve öğretim merkezi olarak tanınmaktadır.

  ALMA, Colormo’nun Ducal Sarayı’ndaki Food Valley’in kalbinde yer almaktadır: 2015 yılında Unesco tarafından gastronominin yaratıcı kenti ilan edilen Parma’ya birkaç kilometre uzaklıktadır.

 Okul 20’den fazla öğretmen ekibiyle, 7 adet eğitim odası, 2 pasta mutfağı, bir eğitim restoranı, 4 demo odası ve öğrencilere erişim imkânı sağlayan bir kütüphane dahil olmak üzere 5000 metrekarede 120’nin üzerinde aşçı ve akademisyenle işbirliği içindedir.

Alma Culinary Master Programı

İtalyan Mutfak master programı iki kısımdan oluşur ve toplamda bir yıl sürer. Temelden başlayarak, ileri seviyeye kadar ilerler, tam ve profesyonel bir İtalyan mutfağında çalışma deneyimi sunar.

 Öğrenciler uygulamalı eğitimin yanı sıra öğretmenler eşliğinde İtalya’nın en önemli gıda&şarap üreticileri ve gıda pazarlarını ziyaret ederler. Bu, uluslararası öğrenciler için tasarlanmış bir İtalyan mutfak master programıdır: İtalyan mutfağını ayrıcalıklı bir bakış açısıyla yaşamak, ALMA şef eğitmenleri ile en iyi gelişmiş teknikleri öğrenmek, eğitim dersleri sırasında mükemmel hammadde ile çalışmak, en ünlü İtalyan şeflerle tanışmak, bölge gezileri sırasında tipik bölgesel ürünleri keşfedip tadabilmek ve İtalyan gıda vadisindeki üreticileri ziyaret etmek için mükemmel bir fırsattır. 

Başlangıç tarihleri: Ocak 2019-Mayıs 2019-Ekim 2019

 

 İtalyan Modern Pastacılık Programı

 İlk üç hafta boyunca, öğrenciler temel pastacılık tekniklerini öğrenir, takip eden altı hafta boyunca modern pastacılık sanatını öğrenmek için ileri teknikleri incelerler.  İtalyan Pastacılık sektörünü en iyi temsil eden ünlü şefler eşliğinde İtalya’da bir pastane, restoran veya otelde üç aya kadar staj yapılır.    

Kurs süresi: 5 ay
Başlangıç tarihi: Mayıs 2019

*Kursların eğitim dili İngilizcedir.

*Okul, Unesco tarafından gastronominin yaratıcı kenti ilan edilen Parma’ya birkaç kilometre uzaklıkta yer alır.

Önemli bilgi: Başvurular kurs başlangıcından en geç 90 gün öncesinde yapılmalıdır.

Cevap yazmak ister misiniz?

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s