education · istituto marangoni · italyada üniversite · İtalya'da Lisans · İtalyada Üniversite · İtalyada Tasarım Akademileri

Marangoni’de Fashion Design bölümü

Fashion Design & Womenswear 

  İtalya’nın ünlü moda okulu Istituto Marangoni’nin en fazla talep gören 3 yıllık üniversite (lisans) programı kayıtlarını almaya başladı. 

İsterseniz bölümü biraz yakından tanıyalım;

 Kadın giyim tasarımcısı, moda endüstrisinde yaratıcılık ve iş fırsatları anlamında en prestijli role sahiptir. Dünyanın en başarılı markaları, kadın giyim ürünleri üretmekte ve pazarın farklı segmentlerine cevap veren aynı kategoride çeşitli koleksiyonları hazırlamaktadırlar. Bu üç yıllık lisans programı, rekabetçi kadın giyim pazarı için koleksiyon tasarımına dair eksiksiz bir eğitim sunmaktadır. Geleneksel moda tasarım programlarından farklı olarak, değişen kadın görüntüsü üzerine yoğunlaşarak, ‘şekil değiştiren’ tasarımın kadını güçlendirme, öz-varoluş yoluyla incelenmesini teşvik etme  ve bunun etkilerinin araştırılması üzerine odaklanır. 

 

Istituto Marangoni‘ye ait tanıtım videosunu aşağıda izleyebilirsiniz, 

 

Başvurular için istenen belgeler:

  • Başvuru formu 
  • Design bölümleri için 6 tane iş içeren bir portfolio istenir. Business bölümlerine portfolyo istenmez, 10 adet çoktan seçmeli skill test uygulanır.
  • Dijital format vesikalık 
  • İmzalı niyet mektubu
  • Öğrenci belgesi ve 4 yıllık lise not dökümü (transkript)
  • Pasaport scani

 

** Yabancı dili zayıf olan öğrenciler üniversitenin düzenlediği İtalyanca ve İngilizce kurslara katılabilir. Düzenlenen dil kurslarında Design terminolojisi de verilir. Bu kurslara okul başlamadan (1 Ekim) 1 ay öncesinden başlanabilir.

Istituto_Marangoni_3_1.jpg.600x400_q75_crop-smart.jpg

Başvuru süreciyle ilgili tüm sorularınız için bize bilgi@pianeta-italia.com‘dan veya 0212 347 47 13 numarasından ulaşabilirsiniz. Kayıt, başvuru ve danışmanlık hizmetlerimiz, Istituto Marangoni resmi Türkiye temsilcisi olduğumuz için ücretsizdir. 

www.pianeta-italia.com

Cevap yazmak ister misiniz?

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s