education · italyada üniversite · italyada mimarlık kursu · Mimarlık · İtalya'da Mimarlık · İtalya'da Yaz Kursları

Mimarlık sınavına hazırlık

Mimarlık sınavına hazırlık süreci

 Artık bilmeyen yoktur, İtalya’da en fazla başvuru yapılan bölümlerin başında  mimarlık gelir ve bu bölüme devlet sınavına girerek iyi bir puan aldığınız taktirde yerleşebilirsiniz. 

 Her sene Eylül ayında yapılan bu sınavlar ise öncesinde iyi bir hazırlık süreci gerektirir çünkü yeterli puanı alamadığınızda bölüme girme şansınız ne yazık ki olmuyor. Daha evvel mimarlık sınavında baraj için 20 puan almak gerekiyordu fakat son iki yıldır baraj puan kaldırıldı ve yabancı öğrenciler için kontenjan sınırı (50 kişi) getirildi. Yani bu sınavda en iyi skoru alıp sıralamaya göre bölüme yerleşebiliyorsunuz.

 Bu yüzden bizim önerimiz, bu sınava en iyi şekilde hazırlayan kurslara katılarak alabileceğiniz en yüksek puanı hedefleyip disiplinli bir çalışmayla ilerlemeniz.


italyada-universite-italyanyainfo-01-900x600.jpg


Sınav içeriği:
 Sınav 60 soruluk bir test şeklindedir ve mantık, matematik, fizik, sanat tarihi, dünya tarihi, genel kültür, mimarlık tarihi konularını içermesinin yanında görsel algı ve teknik çizim bilgisi de gerektirmektedir. Öğrencinin tercihine göre İngilizce veya İtalyanca dilinde yapılır. 

 

cropped-qtq50-yZYfjY.jpg

 

 Mimarlık sınavına hazırlık kursu detayları:

 İtalya’da yapılan mimarlık sınavına İstanbul’da veya Milano’da düzenlenen kurslara katılarak hazırlanmanız mümkün. Gerek tecrübelerimizden gerekse bu kurslara katılan öğrencilerimizden aldığımız geri dönüşlere göre kursların her ikisi de oldukça verimli ve sınava oldukça iyi hazırlayan kurslar.

Milano mimarlık kursu:
 İtalya mimarlık sınavına yönelik olan bu kurs her yıl Temmuz-Ağustos aylarında düzenlenir ve  toplam 6 hafta sürer. Kurs boyunca daha önceki sınavlarda çıkmış sorular üzerine odaklanılır.
Kurs Tarihleri: 1 Temmuz-9 Ağustos 2019
Ders saatleri: Günde 6 ders ( bir ders saati 45 dakika ), haftada 25/30 saat ders

İstanbul mimarlık kursu:
 İtalya’daki kurstan farklı olarak 12 günlük yoğunlaştırılmış bir kurstur. Konular sanat tarihi, mimarlık tarihi ve teknik resim üzerinedir. Matematik, fizik ve mantık gibi dersler bu kursta yer almaz. Derste projeksiyon eşliğinde görseller üzerinden gidilir.
Kurs Tarihleri: 1-16 Temmuz 2019
Ders saatleri:
Hafta içi her gün 09:30-13:30 arasında 

 Kurslar kontenjanla sınırlı olduğu için hızlı davranarak kayıt yaptırmakta fayda var. Tüm sorularınıza hızlı dönüş için bize ulaşabilir, detayları hakkında mail veya telefon yoluyla bilgi alabilirsiniz.

Pianeta Italia Danışmanlık

www.pianeta-italia.com

Telefon: 0212 347 47 13
Mail: bilgi@pianeta-italia.com

 

 

 

Cevap yazmak ister misiniz?

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s