bologna üniversitesi · education · italyada üniversite · Veterinerlik · İtalya'da Lisans · İtalyada Üniversite · ımat sınavı

İtalya’da Veterinerlik bölümü

İtalya’da Veterinerlik bölümü başvuruları

İtalya’da Veterinerlik bölümüne kabul almak için tıpkı mimarlık ve tıpta olduğu gibi  ülke genelinde yapılan merkezi bir sınava girmeniz gereklidir. 

  Sınavda mantık, kimya, biyoloji, matematik, fizik ve genel kültür konularını içeren toplam 60 adet soru vardır. 

50051917_2172170912849891_2955563323627667456_n.jpg

  Fotoğraftaki öğrencimiz Defne Sertoğlu, geçen sene bu sınava girerek Bologna Üniversitesi‘nde zaten 5 kişilik kontenjanı olan Veterinerlik bölümüne 1. olarak kabul edildi. Bu gurur önce sana, sonra bize ait Defne:)

 Öğrencilerimizin başarılarına ortak olmak, onların gayretli çalışmaları ve bizim doğru bilgi ve yönlendirmemizle birleştiğinde ortaya böyle güzel sonuçların çıkmasını izlemek muazzam bir duygu.
*Bologna Üniversitesi 12. yüzyıldan beri bünyesinde kadın eğitimcileri barındıran ve Erasmus değişim programlarını başlatan Avrupa’nın ilk üniversitesi ünvanına sahiptir. 

 Pianeta Italia 13 yıllık tecrübesiyle İtalya’da eğitimle ilgili başvuru süreci, konsolosluk işlemleri, hazırlık dosyası, vize işlemleri, okul kayıt işlemleri ve oturum izinleri konularında tam yetkilidir. Tüm sorularınızın cevaplarını tek bir yetkili noktadan alabilir ve çözüme ulaşabilirsiniz.

Pianeta Italia Danışmanlık

www.pianeta-italia.com

Telefon: 0212 347 47 13
Mail: bilgi@pianeta-italia.com

Cevap yazmak ister misiniz?

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s