education · italyada üniversite · italyada tıp eğitimi · Vanvitelli Napoli Üniversitesi · İtalya'da Lisans · İtalya'da Tıp · İtalya'da Tıp Eğitimi · İtalyada Üniversite

Vanvitelli Napoli Üniversitesi

Neden tıp eğitimini İtalya’da okumalıyım?

 

 İngilizce tıp eğitimi için Vanvitelli Napoli Devlet Üniversitesi tercih edilme sebepleri oldukça geçerli nedenlere dayanıyor. Peki bunların başta gelenleri nelerdir? 

 Dünyanın en turistik şehirlerinden biri olan Napoli’de yaşam giderleri büyük kentlere göre daha makuldur. 28.000 öğrenci ve 16 fakültesiyle Vanvitelli Napoli Üniversitesi yükselen kurlar karşısında uygun koşullarda İtalya’da eğitim imkanı sunar. Özellikle öğrenci bütçesini düşündüğümüzde hem yaşam hem de giderler açısından son derece önemlidir bu konu. 

 

napoli foto.jpg

 Bu okul pek duyulmadığından rakibiniz az olacak belki ancak şunu unutmayın TIP Fakültesinde İtalya’nın en yüksek yabancı öğrenci kontenjanına sahiptir aynı zamanda, tam tamına 62 kişilik kontenjanı var Napoli Üniversitesi’nin ! Oldukça zorlu bir mücadele olan IMAT  sınavında bölümü ilk sıradan kazanan yabancı öğrenciler 54 gibi yüksek bir skora sahipken, düşük puan alanlar da girme şansını elde edebiliyor burada.

 

napoli üniv.jpg


Hatta en son 2018 yılındaki tıp sınavı sonucuna göre 16.50 puanla Vanvitelli Napoli Üniversitesi tıp bölümüne giriş yapıldı. Bu durum bir hayli sevindirici, çünkü hem dünyanın en köklü okullarından birinde tıp eğitimi almak, hem de bu eğitimi alırken diğer Avrupa şehirlerine göre uygun fiyatlara yaşamak Napoli’de mümkün. 

  İtalya’daki diğer tüm okullara olduğu gibi Vanvitelli Napoli Üniversitesi’ne başvuru ve danışmanlık için sizleri bekliyoruz.

0212 347 47 13 – bilgi@pianeta-italia.com

www.pianeta-italia.com

Pianeta Italia, İtalya’da Eğitim 

Cevap yazmak ister misiniz?

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s