education · italyada üniversite · Mimarlık · İtalyada Üniversite

POLITECNICO DI MILANO KIZ ÖĞRENCİLERE ÖZEL BURS İMKANI SUNUYOR!

Mimarlık ve mühendislik konusunda en çok isim yapmış ve bunun hakkını veren ülke hiç şüphesiz ki İtalya’ dır. Politecnico di Milano ve Politecnico di Torino’nun özellikle bu bölümlerin liderleri olduğunu söyleyebiliriz. 1863 yılında kurulan ve dünyanın en köklü üniversitelerinden biri olan Politecnico di Milano mimarlık, mühendislik ve tasarım dallarında dünyada en çok tercih edilen üniversiteler arasındadır. Özellikle mimarlık alanında dünyanın en iyi 9. üniversitesi olarak seçilen Politecnico di Milano, tasarım ve mimarinin merkezi Milano’ da yaklaşık olarak 38.000 öğrencisine İngilizce ve İtalyanca olmak üzere lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimleri sunmaktadır. Como, Cremona, Lecco, Mantova, Bovisa, Leonardo, Piacenza olmak üzere 7 kampüse sahiptir.

Tercih ettiğiniz programlara göre başvuru için mimarlık, mühendislik ve tasarım sınavı uygular. Uzun yıllardır mimarlık ve mühendislik bölümlerine çok sayıda öğrenci kabul eden ve eğitimini en iyi şekilde veren bu üniversitenin şimdilerde kız öğrenciler için farklı bir planı olduğunu bildirmekten mutluluk duyarız.

Üniversitenin programlarına öğrencilerin ve ailelerin rağbeti elbette ki çok fazla. Ancak okulun yaptığı araştırmada mühendislik bölümlerini kız öğrencilerden ziyade daha çok erkek öğrencilerin tercih ettiği farkedildi. Yapılan araştırmada, 2019’da ilk kez yayınlanan Politecnico di Milano cinsiyet tablosunda, cinsiyet eşitliğine sadece tasarım (% 61) ve mimarlık (% 57.8) programlarında ulaşılırken, mühendislik programları için kız öğrencilerin sadece% 22.7 olduğu ortaya çıktı.

Mühendislik lisans programlarına (birinci seviye)  daha çok kız öğrenci almayı hedefleyen böylelikle cinsiyet dağılımını dengelemek isteyen Politecnico di Milano kız öğrencilere özel burs imkanı sunduğunu açıkladı. Milano’nun eşitliğe bu denli önem verdiğine şaşmamak gerek. Çünkü geçtiğimiz senelerde Politecnico di Torino üniversitesinin de buna benzer bir tutumu olmuştu. Mühendislik programlarını tercih etmek isteyen kız öğrenciler için iki farklı yurt seçeneğinde öncelik ayrıcalığı sunmuştu. Aslında tüm toplumların kanayan yarası olan cinsiyet eşitsizliğine dikkat çekme düşüncesi bile takdire şayan iken,  İtalya bunu sadece bir düşünce olarak bırakmıyor. Kız öğrencilerine sunduğu farklı kampanyalarla hayata geçiriyor. Böylelikle dünya genelinde daha çok kız öğrencilerin ve çalışanların artmasına katkıda bulunuyor. Bizde Pianeta Italia olarak onların bu tutumlarını destekliyor ve takdir ediyoruz.

Buna göre mühendislik programlarına başvurmak isteyen kız öğrenciler için;

Tutar: 8.000 euro olacaktır.

Son tarih: 30.04.2020 dir.

Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Web sitemizi incelemek istersenizde , http://www.pianeta-italia.com/yazi/3/italyada-universite/27/politecnico-di-milan-universite-master  linkini ziyaret edebilir Politecnico di Milano ile ilgili detaylara ulaşabilirsiniz.

Cevap yazmak ister misiniz?

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s