education · online kurs

İtalya’da Online Kurslar

İtalya’da mimarlık okumak isteyen öğrenci sayısı oldukça fazla. Kentleşmenin çıkışı Floransa olduğuna ve Italya’nın tarihine bakınca buna şaşmamak gerek. Mimarlık alanındaki saygınlığı bir yana, lider üniversitelerde bu eğitimi almak isteyenler sıkı bir çalışmaya giriyorlar. İtalya’da ingilizce mimarlık okuyabileceğiniz 2 önemli üniversite var; Politecnico di Milano ve Politecnico di Torino. Dünyanin en iyi 700 üniversitesi arasinda biri 9. diğeri 37. sırada.

Mimarlık bölümünü kazanmak için Italyan Eğitim Bakanlığınca yapılan merkezi bir sınava girmek gerekiyor. Sınav içeriği türk müfredatından farklı konuları içerdiğinden hazırlanmak şart. Sınava hazırlık kursları arasında Linguaviva 44 yıllık tecrübesiyle hep öne çıkmıştır. İtalyanca ve ingilizce mimarlık sınavına hazırlık kurslarını her yaz Temmuz ayında düzenler. Deneme sınavları, eski yılların soruları ve kursa özel hazırlanmış tekstlere eğitim verilir ama kursun en önemli özelliği Politecnico di Milano’ asistanları ve eğitimcileriyle anlaşarak düzenlenmesidir. Yani sınava hazırlık derslerini Politecnico di Milano hocalarından alıyorsunuz. Covid 19 salgini nedeniyle tüm dünyada seyahatlerin durduğu, evlere kapandığımız bu günlerde ülkemizdeki YKS sınavı da Temmuz sonuna kaydırıldı. Öte yandan Italya, 2020 sınav tarihini ilan etti: 3 Eylül.

Bunun uzerine, kurstan YKS tarihiyle çakışmayacak ve gidiş-geliş engelini kaldıracak bir değişiklik yapılmasını talep ettik ve Milano’daki kursu ikna etmeyi başardık!

Milano mimarlık kursu Türk öğrencilere özel YKS sonrası ve Milano’dan online olarak yapılabilecek.

 

Milano’dan Online Kurslarla ilgili yeni tarih ve detaylari paylaşalım;

Kurs tarihleri: 27 Temmuz–26 Ağustos 2020
Kurs süresi : 4 hafta + 3 gun

Toplam ders saati: 140 saat, haftalık 30 saat (1 ders 45 dk sürer).

Online kurslar hafta içi her gün, günde 90 dakikalık 3 modülden oluşacak; yani günde 270dk ders yapılacak, her 90 dakikada bir mola verilecek.

Cevap yazmak ister misiniz?

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s