domus academy · italyada master · italyada tasarım · İtalyada Üniversite · İtalyada Master · İtalyada Tasarım Akademileri

Domus Academy Neden Ünlü?

1982 yılında Milano’da kurulan Domus Academy, İtalya’nın ve dünyanın en iyi tasarım okullarından biridir. Tasarım alanlarında bir senelik master programı sunmaktadır.

Brera Güzel Sanatlar Akademisi mezunları tarafından kurulmuş ve bugüne kadar birçok ödül almış bir okul olan Domus Academy, uluslararası şirketlerle yapmış olduğu iş birlikleri sayesinde bu kadar çok tercih ediliyor. Tasarım okumak isteyen öğrenciler tarafından oldukça tercih edilen Naba da Domus Academy ile beraber bulunarak ve yaptığı ortaklıkla prestijini artırmış durumda.

Domus Academy’yi diğerlerinden ayıran unsur ise sanılanın aksine eğitimin sınıf içi değil, doğrudan firmalarla iş birliği halinde yapılması. Laboratuvar sistemi de denebilir. Bunu detaylandıracak olursak; öğrenciler bir senelik eğitim boyunca 5 adet projeden sorumlu oluyor ve her proje ünlü bir marka ile iş birliği içinde yapılıyor. Öğrenciler bu projeleri markaların sorumlularından yardım alarak ve onlarla çalışarak yapıyor. Bu sayede öğrenciler sektöre yönelik çok daha efektif bir eğitim almış oluyor.

Master programlarının dışında yaz döneminde kurslar da veriliyor. Bu kısa dönemlik kurslar da Domus Academy’yi tanımak için iyi bir olanak sağlıyor.

Eğitim dili İngilizce ve İtalyanca olan akademi, bu zamana kadar dünya sıralamalarında hep üst sıralarda olmayı başarmıştır.

Master programları için birden çok başlangıç tarihi olması da Domus Academy’nin avantajlarından biri.

1 yıl süren eğitimin son projesinde öğrencilere iki seçenek sunulur: 3 aylık staj imkanı veya kendi işlerini yapmak isteyen öğrencilere business plan sunulacak ayrı bir proje.  

Kariyer alanında en büyük katkısı, akademinin eğitim sürecinde sınıf içi eğitim değil, ünlü firmalarla yaptığı projeler ve bu uygulamalı projelerin eğitimin bir parçası olması diyebiliriz. Hem eğitim alanındaki ayrıcalığı hem de sunduğu iş imkanlarıyla, bu akademide yapılacak master, moda ve tasarım kariyerinde önemli bir rol oynayacaktır.

Pianeta Italia olarak, başvurudan vize işlemlerine kadar her konuda ücretsiz danışmanlığımdan faydalanabilirsiniz ve aklınıza gelen sorular ile ilgili de bizimle iletişime geçebilirsiniz.

www-pianeta-italia.com

Cevap yazmak ister misiniz?

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s