İtalya'da Ekonomi · İtalya'da Yaşam

Avrupa’nın ilk üniversitesi olan Bologna Üniversitesi’nde Turizm Bölümü açılıyor!

Bologna Üniversitesi, üniversite kelimesinin dünyaya yayılmasında öncü olmuştur. Günümüzde Avrupa birliğine ait akreditasyon programına  da ‘Bologna süreci’ adı verilmesi köklü geçmişi sayesindedir.

900 yıllık bir geçmişe sahip ve  Avrupa’nın ilk üniversitesi olan Bologna Üniversitesi’nde gelecek yıl İngilizce Turizm bölümü açılıyor. Sizler de böyle köklü bir üniversitede, yeni dünyanın öne çıkan ve sürekli gelişmekte olan Turizm sektörüne adım atmak istemezmisiniz! Bunun yanı sıra İtalya gibi turizm cenneti olan bir ülkede böyle bir bölüm okumanın sağlayacağı avantajları da gözardı etmemek gerek hem de yıllık harç olarak sadece 1700 euro ödeyerek!

Öyleyse gelin programın neler sağlayacağı hakkında biraz fikir edinelim!

Turizm, yeni ürün ve pazarların sürekli gelişmesini gerektiren değişken ve yaratıcı bir sektördür. İş kültürü, Sürdürülebilirlik, Yaratıcılık ve Teknolojik yenilik artık yeni iş yaratmak ve sürekli değişen ve rekabet gücü yüksek turist pazarını fethetmek için anahtar kelimelerdir. Bu bölüm öğrencilerine kültürel ve teknik profil sağlayarak turizm sektöründeki kamu ve özel işletmelere yönetici veya profesyonel olarak katılmalarını sağlayan 3 yıllık bir lisans programıdır. Turizm planlaması ve turizm yönetimine mükemmel bir hazırlık sunuyor.  Aynı zamanda bu program ekonomi ve yönetim yüksek lisans bölümlerinin zeminini oluşturur.

Cevap yazmak ister misiniz?

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s