bologna üniversitesi · education · italyada üniversite · İtalya'da Lisans · İtalyada Üniversite

İtalya’da okumak

Neden İtalya’da öğrenci olmalıyım? 

 İtalya’da öğrenci olmak size çok sayıda avantaj sağlar, getirisi çoktur. Bu nedenle yaşamak ve okumak için İtalya en tercih edilen Avrupa ülkelerinin başında gelir. 


Sizler için İtalya’da öğrenci olmanın avantajlarını kısa bir yazıda topladık;

Öncelikle okul harçlarına bakacak olursak yıllık 700 euro ile 3.500 euro arasında değişir  fakat ailevi gelir evraklarına göre harç indirimi uygulanarak bu rakamların çok altında bir ödeme yaparsınız.

 

53274793_2253667981366850_6095710503252787200_n.jpg

 

 İtalya’ya kolay ve uygun uçak bileti bulunur, Türkiye’ye yakınlığından dolayı ulaşım sıkıntısı da yaşanmaz. Vize alınması da en kolay olan ülkelerden biridir. Ayrıca alacağınız uzun dönem eğitim vizesinde part-time çalışma hakkına sahip olursunuz. 

 

bologna fotos.jpg

 

 İtalya’ya giden öğrenciler adaptasyon konusunda hiç sıkıntı çekmezler çünkü hem kültürel hem de yeme-içme yönünden bize çok benzedikleri için giden herkes rahatlıkla uyum sağlar. İtalyanlar öğrencileri çok sevdikleri için toplumda dışlanma durumu da söz konusu değildir, zaten sıcakkanlı ve sevecen bir insan profili vardır.

 Siz de aklınıza takılan tüm sorularınız için bizi arayarak bilgi alabilir, İtalya’da eğitim sürecindeki 14 yıllık tecrübemizden faydalanarak danışmanlık desteği alabilirsiniz.

http://www.pianeta-italia.com

 

 

Cevap yazmak ister misiniz?

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s