education · italyada üniversite · italyada master · italyada tasarım · İtalya'da Yüksek Lisans · İtalyada Üniversite · İtalyada Master · İtalyada Tasarım Akademileri

Master akademisi Domus Academy

Dünya’nın en iyi tasarım master akademisi, Domus Academy!


  Domus Academy 1982 yılında Milano’da master eğitimi vermeye başlamış ve İtalya’nın tasarım alanında master programları sunan ilk akademisi olmuştur.
Domus Academy Felsefesi, Learning by doing & Learning by designing yani pratikle teorinin dengesi: Uygula – tasarla metodudur. 
 Bu metot sayesinde moda, ürün tasarım ve daha bir çok alandaki markalarla işbirliği içinde gerçek hayattaki tasarım sorunlarını çözerek bilgi ve pratik beceriler kazanırsınız.


DA.jpg


Dönemin başında oryantasyon yapılarak öğrenciler gruplara ayrılır. Master öğrencileri yılda 5-6 proje/workshop yapma fırsatı bularak büyük firmalarla ortak çalışırlar. 

Workshoplar ve stajlar, büyük firmaların yöneticileri, tasarımcıları ve sanatçılarının işbirliğinde yapılır.

Domus Academy’nin uluslararası başarıları saymakla bitmez. 2017 yılında Business of Fashion sıralamasında ilk 10’a girmeyi başararak önemli bir aşama kaydetmiştir. 2012, 2013, 2014 ve 2015 yıllarında tasarım, mimari ve moda üzerine dergi ve kitaplar üreten Frame Publishers, Domus Academy’i dünyanın en iyi 30 okulu olarak tanıtmıştır. 

 

53206793_2253784811355167_8916946482725126144_n.jpg

 Domus Academy Master in Luxury Brand Management bölümüne giden öğrencimiz Gizem Sarı‘nın okul girişindeki bu fotoğrafını çok beğendik, kendisine sevgilerimizi gönderiyoruz:) 

Domus Academy’deki master programlarından bazıları

Master in Fashion Design 
Master in Interaction Design 
• Master in Information Design 
• Master in Product Design 

• Master in Service Design 
• Master in Business Design 

 Domus Academy başvuru ve kayıtları tarafımızdan ücretsiz olarak yapılır. Danışmanlık hizmetlerimizin tamamı ücretsizdir. Bilgi için arayabilir, 0212 347 47 13 veya mail yazabilirsiniz, bilgi@pianeta-italia.com

www.pianeta-italia.com

Pianeta Italia, İtalya’da Eğitim

Cevap yazmak ister misiniz?

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s