education · italyada üniversite · italyada master · la sapienza üniversitesi · İtalya'da Yüksek Lisans · İtalyada Üniversite · İtalyada Master

Roma La Sapienza Üniversitesi’nde İngilizce Master programı

Dünya sıralamasında 223. ve İtalya’da 3. sırada olan Roma La Sapienza Üniversitesi İtalya’nın büyük bir tarihe sahip ve turistik bir şehir olan Roma’da öğrencilerine en iyi şekilde eğitim vermeye devam ediyor.

Bu sene Roma La Sapienza’ya master başvurusunu yaptığımız tüm öğrencilerimizin kabul aldığını bildirmekten mutluluk ve gurur duyuyoruz. Aslında İtalya pek çok alanda İngilizce eğitim seçeneği sunsa da mimarlık programlarında İngilizce master seçeneği maalesef biraz kısıtlı.

Politecnico di Milano, Torino, Venedik gibi önde gelen lider üniversiteler arasında tabi ki Roma La Sapienza da yerini alıyor. Her sene 300‘ün üzerinde başvuru alan ve 113.000’den fazla öğrenci sayısına sahip olan bu üniversite, İtalya’nın restorasyon alanındaki tek İngilizce master programı oluşu ile ön plana çıkıyor.

700 senelik tarihe sahip olan ve Avrupa’nın ilk üniversitelerinden olan Roma La Sapienza nobel ödüllü 6 profesörü de bünyesinde barındırıyor.

Eğer siz de bu köklü üniversitenin öğrencisi olmak isterseniz;

Son başvuru tarihi: 15.06.2020

Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Web sitemizin linkinden Roma La Sapienza’nın İngilizce bölümlerine ulaşabilirsiniz. http://www.pianeta-italia.com/yazi/3/italyada-universite/1017/roma-la-spienza-universitesi-universite-master

 

Cevap yazmak ister misiniz?

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s