education · san raffaele university · vita-salute san raffaele · İtalya'da Lisans

San Raffaele Üniversitesi Kayıtlarını 31 Mayısa Uzattı!

İtalya’ nın ingilizce Tıp eğitimi veren Vita-Salute San Raffaele, mimari ve tarihi açıdan zengin olan Milano şehrinde bulunuyor. Uluslararası tıp diplomasi ve ingilizce tıp eğitimi sunuyor. San Raffaele, 1996 yılında psikoloji bölümünü, 1998 de tıp ve ardından felsefe bölümü açmıştı ve açtığı günden itibaren en fazla rağbet gören üniversiteler arasına girmeyi başardı. Kanser, üroloji, kardiovasküler hastalıklar, kalp cerrahisi, HIV/AIDS gibi hastalıklarda, preklinik ve insan biyolojisi eğitimi ve araştırmalarında İtalya ve Avrupa’nın en iyi üniversiterinden biri olduğunu söyleyebiliriz. 1300 yatak kapasiteli eğitim hastanesi hem özel ve hem devlet hastanesi olarak çalışıyor. Bu da öğrencilere yüzlerce hastanın tedavisini gözlemleyerek eğitim almanın imkanını veriyor.

San Raffaele’in Tıp fakültesi tesisleri en son teknoloji kullanılarak öğrencilere faydalı eğitim vermek için donatılmıştır. Tıp öğrencileri, kampüste bulunan ortak laboratuarları kullanarak hemşirelik, psikoloji, fizyoterapi, biyoteknoloji ve felsefe gibi bölümlerde eğitim alan diğer öğrencilerle tanışma fırsatı bulurlar. Eğitim dili 6 sene boyunca ingilizcedir ve ek olarak klinik eğitim için italyanca dersler de mevcuttur. Son sınıf öğrencileri, 6. Yılın 2. Döneminde ders ve sınav yerine staj için yönlendirilirler. Üniversitenin anlaşmalı olduğu yabancı tıp fakültelerinde stajlarını yaparak başvurmak ve çalışmak istedikleri ülkeye daha son sınıftayken yönlendirilmiş olurlar.

San Raffaele bu seneki başvuru tarihini pandemi dolayısıyla 31 Mayıs tarihine kadar uzattığını açıkladı. Buna göre, giriş sınav tarihi 9 Haziran olarak belirlendi. Covid-19 dolayısıyla öğrenciler sınava evlerinden online olarak PC üzerinden ve akıllı telefonlarla katılım sağlayabilecekler.

Pianeta İtalia olarak Vita-Salute San Raffaele üniversitesinin tek resmi temsilcisi olduğumuzdan dolayı tüm genel bilgilendirme, okul başvurusu, konsolosluk dosyalarının hazırlanması, yurt başvurusu, okul kaydı, eğitim vizesi, oturum başvurusu gibi hizmetleri ücretsiz bir şekilde veriyoruz.

Uluslararası tıp doktoru olmak isteyenler bu fırsatı kaçırmamanızı öneririz.

Son başvuru tarihi: 31 Mayıs 2020

Sınav tarihi: 9 Haziran 2020 olacaktır.

Başvuru ve detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin. http://www.pianeta-italia.com/

san raffaele

Cevap yazmak ister misiniz?

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s